Partnerska współpraca

Partnerzy 

Till Behnke
Markus Kill
Edzard Schultz
Jens Krauße
Thomas Heinle
Dr. Alexander Gyalokay
Christian Pelzeter
Hanno Chef-Hendriks

Kierownik biura we Wrocławiu:

Anna Stryszewska-Słońska

Nasze pracownie w Stuttgarcie, Berlinie, Kolonii, Dreźnie, Wrocławiu i Erlangen łączy otwarty dialog i przestrzeń bezpośredniej komunikacji.

 

 

Nasza postawa

To, co nas łączy, to postawa, z jaką podchodzimy do każdego zadania: szacunek dla historii, kultury i kontekstu miejsca, odczytywanie potrzeb człowieka oraz rozwój spójnej =wizji przyszłości — dążenie do tworzenia najlepszej architektury.

Erwin Heinle i Robert Wischer

Historia naszego biura rozpoczęła się w 1962 roku, kiedy Erwin Heinle i Robert Wischer podjęli współpracę w ramach spółki partnerskiej. Od samego początku obszar działania był szeroki, szczególnie w zakresie kompleksowych zadań, złożonych pod względem projektowym, funkcjonalnym i technicznym. Liczne, w tym także międzynarodowe konkursy zaowocowały nagrodami i zleceniami. W 1969 roku biuro przekształciło się w większe partnerstwo.

Przykładem takich projektów są przede wszystkim Kliniki Uniwersyteckie w Kolonii, Getyndze, Ratyzbonie i Dusseldorfie, Niemieckie Centrum Badań Onkologicznych w Heidelbergu, Wioska Olimpijska w Monachium czy wieże telewizyjne w Stuttgarcie, Norymberdze i Kolonii.

Prof. Erwin Heinle
Prof. Robert Wischer

Praca w zespole

Nasze biuro

Ponad 300 koleżanek i kolegów z ponad 30 krajów: Praca w dużym, kompleksowym zespole zawsze będzie balansem pomiędzy perfekcyjną organizacją, kreatywnością jednostek i okoliczności. Pozytywne relacje i otwarty dialog członków zespołu stanowią podstawę współistnienia Heinle, Wischer und Partner, która umocnią się również poprzez wspólnie spędzany czas wolny podczas uroczystości, wycieczek i wyjazdów na narty.

Dialog

Nieodzownym elementem procesu tworzenia dobrej architektury jest dialog z inwestorem, użytkownikiem, ekspertami oraz wykonawcami. Jeżeli jest otwarty i konstruktywny, to jego rezultaty zawsze będą pozytywne. Dzięki zaangażowaniu projektantów branżowych i specjalistów już w początkowej fazie zintegrowanego procesu projektowego, powstają lepsze rozwiązania, a potencjalne konflikty odpowiednio wcześnie zdefiniowane.

 

Nasze usługi

Konkursy architektoniczne
Koncepcje funkcjonalno-przestrzenne
Masterplany

Opracowania przedprojektowe
Studia
Projekty koncepcyjne
Projekty budowlane
Projekty wykonawcze
Projekty aranżacji wnętrz / koncepcje kolorystyczne i materiałowe

Przygotowanie postępowań przetargowych
Nadzory nad realizacją inwestycji

Procedury odbiorowe
Nadzorowanie inwestycji i dokumentacja

Opracowywanie projektów w technologii BIM (little closed do open BIM)

Generalne projektowanie

Architektura w dialogu

Publikacje 

Krytyczny dyskurs i refleksja nad własną pracą była osobistą troską naszych założycieli, zaangażowanych zarówno w działalność badawczo-naukową oraz edukacyjną. Dziś kontynuujemy tę tradycję.

> NEU 2019: Neubau Forschungszentrum MAIN
> ERWIN HEINLE BEST OF - Begleitkatalog zur Ausstellung
> Labor neu denken - DKFZ Heidelberg, 2013
> ZOOS Bauen für Tiere, 2009
> Zukunftsoffenes Krankenhaus – Ein Dialog zwischen Medizin und Architektur, Robert Wischer und Hans-Ulrich Riethmüller, 2007
> India Healthcare, 2007

Pobierz Przegląd Publikacje

Zamów publikację

Zrównoważony rozwój

Projektujemy i pomyślnie realizujemy obiekty zgodnie z założeniami systemów certyfikacji na rzecz zrównoważonego budownictwa. W naszych zespołach projektowych pracują eksperci i doradcy uznani przez DGNB (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen), BNB (Bewertungssystem Nachhaltiges Bauen für Bundesgebäude) i LEED (Leadership in Energy and Environmental Design).

Loading…