Albert Ludwig University of Freiburg, Niemcy, Institute for Machine-Brain Interfacing Technology (IMBIT)

Inwestor:
Badenia-Wirtembergia reprezentowany przez Landesbetrieb Vermögen und Bau Baden-Württemberg, Universitätsbauamt Freiburg (University Construction Board), Niemcy
Usługi:
  • Usługi architektoniczne
    Usługa: 2 - 8
Ukończenie:
02 / 2020
Powierzchnia brutto:
8.150 qm
Kompleksowy krajobraz badań
Nowy budynek badawczy integruje trzy ściśle połączone grupy badawcze: technikę mikrosystemów, eksperymentalną neurotechnologię i robotykę. Nowy budynek IMBIT formułuje wraz z przyszłymi nowymi budynkami w kompleksie dobrze czytelną kompozycję złożoną z brył budynków, która żyje z ich różnorodności. Nowy budynek badawczy otacza cichy, zielony dziedziniec i otwiera się przy głównym wejściu na przyjemne foyer. Nad foyer powstaje w centralnej części budynku wspólna strefa wypoczynkowa.

Bezpośrednio przy wejściu znajduje się foyer sali posiedzeń, która może być również wykorzystana na imprezy wystawowe, oraz otwarte na dziedziniec schody główne i winda. Powyżej foyer na 1. piętrze znajduje się centralna strefa wypoczynkowa. Otwarta przestrzeń powietrzna na schodach, wizualne otwarcie na zewnątrz i na dziedziniec zapewniają dobrą orientację i tworzą ramy dla nieformalnych spotkań i komunikacji. Wejścia dobrze rozplanowanych i ponumerowanych oddziałów są zlokalizowane w hali ze schodami.
Loading…